CEO´muz Hasan Önder´den Mesaj

Eğitimde Daikin farkını gösterdik

Tüm eğitim faaliyetlerimizi Daikin Türkiye Akademi çatısı altında toplayıp, Maltepe’deki yeni merkezimizde çalışmalarımızı başlatırken, hedefimizi “Eğitimde Daikin farkını yaşatmak” olarak belirlemiştik. O gün için iddialı görünen bir hedefti. Ancak Daikin’in eğitim konusuna yaklaşımını, grup felsefesini ve benimsediği kültür anlayışını bilen bizler için, gayet makul bir hedefti. Sadece doğru bir plan ve programla çok çalışmamız gerekiyordu. Daikin Akademi yönetimi de bu konuda kendisinden beklenenin çok üzerinde bir performans gösterince, bu hedefe ulaşmak çok da zor olmadı. Ve bugün, Daikin Akademi’nin henüz 3’üncü yılında büyük bir gururla “Eğitimde Daikin farkını gösterdik” diyebiliyoruz.

Daikin Akademi faaliyet göstermeye başladığı günden itibaren yenilikçi uygulamalara imza attı, çalışanlarının ve paydaşlarının ihtiyaçlarını gözeten eğitim içeriği ile yaklaşık 24 bin kişiye ulaştı. Şimdi hedefimizde, bu sayıyı ikiye katlamak var. Bu kapsamda 2020 yılına kadar belirlediğimiz stratejimiz doğrultusunda ve elbette bu süreçte değişen ihtiyaçları da gözeterek 45 bin kişiye eğitim imkânı sunan bir yapıya kavuşacak.

Bunu yaparken yine yenilikçi çizgisini sürdürerek, bayilere yönelik satış eğitimlerinden çalışanlarımıza yabancı dil desteğine kadar bir dizi özgün eğitim içeriği sunacak. Bu dönemde göreceğiz ki; eğitimde Daikin farkı daha geniş kitlelere ulaşacak. Bunun için kurum içinde elde ettiğimiz kazanımları tüm sektörümüz ile paylaşacağız.

Bireysel gelişim eğitimlerimizin yanı sıra mesleki ve teknik eğitimlerimiz ile hem Daikin Türkiye’nin hem de iklimlendirme sektörünün ihtiyaçlarını karşılayacak bir model oluşturacağız. Bunun için Daikin Akademi, ilgili tüm platformlarda daha etkin bir rol üstenecek.

Daikin Akademi’nin 3 yılda yüzde 75’i gönüllük esasına göre değişen icra kurulu üye yapısı ile yenilikçi ve dinamik yapısını koruduğuna da dikkat çekmek istiyorum. Şu anda ikinci icra kurulumuz görev başında. Ve görüyoruz ki, bu sayede Daikin Akademi, genç yaş ortalaması ile ilk günkü heyecanını koruyarak bir dizi yenilikçi uygulamayı devreye alma başarısı gösteriyor. Bunun sonucunda, çok önem verdiğimiz uzmanlaşma yolunda çok daha etkin çalışmalar yapılırken, eğitim verimliliğinin ve işe yansımalarının ölçümlenebileceği performans kriterlerinin belirlenmesine ilişkin faaliyetler yürütülüyor.

Temelinde en büyük değerimiz olan insan kaynaklarına yer verdiğimiz Daikin Türkiye Akademi, edindiği bilgi, birikim ve tecrübe ile eğitim alanında fark yaratan çalışmalarla yoluna devam edecek. Elbette nihai hedefimiz şirketimize olduğu kadar, sektörümüze ve ülkemize değer katmak. Bu konuda emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutlarken, tüm desteğimiz ile yanlarında yer almaya devam edeceğiz…


Hasan ÖNDER
Daikin Türkiye CEO

Web Tasarım